ایران شناسی و ایران گردی
پورتال فرهنگی نایین
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی نایین
تبلیغات
عكس بازار , عكس روز

 برگي از دفترچه يك بسيچي در سال هاي دفاع مقدس.

 dhnhaj ihd d; fsd[d
 

خدايا امشب بچه ها در حال دعا مي گفتندكه آقا، مولا، سيد وسرورمان آقا امام زمان در خواب يكي از بچه ها اومده در حالي كه چند پرونده را با تير چسبانده بودند. وقتي سوال ميكنند آقا اينها چيه، مي فرمايند اينها پرونده هاي گناهان شماست. خدايا، پروردگارا، خدايا آن گناهي كه باعث آزردگي خاطر آقا مي شود، خدايا اگر از من صادر مي شود يا از هر كدام از بچه ها خدايا تو را به عفت، تو را به عزتت، خدايا تو را به ذات اقدس حق سوگندت مي دهم برما ببخش، خدايا عفمان كن، خدايا ...


 

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۳۰ و ساعت |

مديرعامل تعاوني سهام عدالت نايين گفت: بيش از 40 هزار نفر عضو تعاوني سهام عدالت شهرستان‌هاي نايين و خور و بيابانك هستند.


 

 مديرعامل تعاوني سهام عدالت نايينمرتضي بلابادي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نايين در ارتباط با سهام عدالت اظهار داشت: فقر و محروميت و ناكامي هميشه نتيجه اقدام انفرادي افراد و خانواده‌ها نيست و در بسياري از موارد به صورت قهري به آنها تحميل شده كه معلوليت‌ها، زندگي در مناطق محروم، بي‌سرپرستي و بدسرپرستي از آن جمله است.
وي ادامه داد: در اين راستا دولت‌ها به شناسايي ريشه اين ناكامي‌ها در سرزمين خود پرداخته و به حمايت از كساني كه به هر دليلي از استانداردهاي زندگي بهره بسيار پايين‌تري دارند، مي‌پردازند.

ادامه مطلب

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۳۰ و ساعت |

كارخانه توليد ميلگرد با ظرفيت 800 هزار تن در سال با سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در منطقه ويژه اقتصادي – تجاري بندر اميرآباد طي مراسمي با حضور مديرعامل سازمان بنادر و دريانوردي و جمعي از مقامات محلي افتتاح شد.‌


  كارخانه توليد ميلگرد-;hvohki j,gdn ldg'vn

‌به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا» به نقل از روابط عمومي سازمان بنادر و دريانوردي، اين كارخانه با هدف توليد انواع ميلگرد فولادي در سايزهاي مختلف از 8 تا 32 ميلي متر جهت تأمين نيازهاي داخلي كشور و همچنين صادرات به ساير كشورها با سرمايه‌اي معادل 613 ميليارد ريال در زميني به مساحت 6.5 هكتار در منطقه ويژه اقتصادي – تجاري بندر اميرآباد احداث شده است.


 

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۲۹ و ساعت |

سرپرست اداره تعاون نايين گفت: پروژه ۳۰ هكتاري كشت پسته مناطق دق‌سرخ انارك نايين در قالب طرح تعاوني زراعت و باغداري افتتاح شد.


 

 پروژه 30 هكتاري كشت پسته در انارك نايين سيدحسن موسي‌كاظمي صبح امروز در مراسم افتتاح پروژه ۳۰ هكتاري كشت پسته اظهار داشت: ايرانيان از ديرباز نشان داده‌اند كه روحيه همكاري و مشاركت در وجودشان نهادينه است و اين خصلت نيك با ورود اسلام به ايران و تأسي به آموزه‌هاي اين دين مبين و دستورات قرآن كريم به ويژه آيه شريفه تعاونوا علي البر و التقوي بارزتر و مقدس‌تر شد.
وي ادامه داد: مردم ايران اسلامي با الهام از اين آيه شريفه و همگام با ساير ملل مترقي، شكل رسمي تعاون و شركت‌هاي تعاوني را از ابتداي قرن حاضر در متون قانوني گنجاندند و به تبع آن اولين شركت تعاوني در سال 1314 در ايران ثبت شد.

ادامه مطلب

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۲۹ و ساعت |

مدير دارالقرآن آموزش و پرورش شهرستان نايين گفت: به منظور توسعه، گسترش و تعميق فرهنگ قرآني در سال جاري پنج مدرسه قرآني در نايين راه‌اندازي مي‌شود.


 

راه اندازي مدارس قرآني در نايين سيد محمد موسويان بعد از ظهر امروز در جلسه‌اي با حضور مربيان قرآني در محل دارالقرآن آموزش و پرورش نايين اظهار داشت: به منظور توسعه، گسترش و تعميق فرهنگ قرآني و با توجه به منويات رهبر معظم انقلاب، پنج مدرسه به عنوان مدارس قرآني با محوريت دارالقرآن آموزش و پرورش شهرستان نايين در سال تحصيلي جديد فعاليت خود را آغاز مي‌كنند.

ادامه مطلب

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۲۸ و ساعت |

سرپرست اداره تعاون شهرستان نايين گفت: مهم‌ترين هدف تشكيل تعاوني‌ها برقراري عدالت اجتماعي و توجه به رأي و انديشه همگان است.


 

اداره تعاون نايينسيد‌حسن موسي كاظمي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نايين اظهار داشت: فرهنگ كهنسال ايران كه با تعاليم دين مبين اسلام عجين است، براي تعاون و همكاري ارزش والائي قائل شده است.
وي ادامه داد: يكي از مهم‌ترين اهداف استقرار نظام اسلامي، برپايي عدالت اجتماعي است كه براي اين هدف مهم خون‌هاي عزيزترين فرزندان ميهن اسلامي نثار شده است.

ادامه مطلب

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۲۸ و ساعت |
در تجمع اعتراض‌آميز نسبت به اهانت به ساحت قرآن كريم، اساتيد، كاركنان و دانشجويان دانشگاه پيام‌نور مركز نايين اين عمل وقيحانه و ددمنشانه را به شدت محكوم كردند.

 

هتك حرمت قرآن رئيس دانشگاه پيام‌نور مركز نايين صبح امروز در تجمع اعتراض‌آميز اساتيد، كاركنان و دانشجويان دانشگاه پيام‌نور مركز اين شهرستان، به اهانت به ساحت قرآن كريم اشاره كرد و اظهار داشت: دست‌هاي پليد شيطان اين بار براي زدودن نور خدا از روي زمين به كار افتاد و اين ابليس كثيف ماهيت ننگين خود را بيش از پيش در برابر بيش از يك و نيم ميليارد مسلمان جهان و نيز پيروان واقعي ساير اديان الهي نشان داد.

ادامه مطلب

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۲۸ و ساعت |

صدای شیطان به من دستور می‌داد

صدای شیطان به من دستور می‌داد
حادثه > داخلی  - گروه حوادث-
جواد عزیزی، خبرنگار اعزامی همشهری به قزوین: «قتل‌ها دست خودم نبود و یک نفر به من امر و نهی می‌کرد که آنها را انجام دهم»

این ادعایی بود که قاتل سریالی قزوین در جریان جلسه محاکمه‌اش در دادگاه کیفری استان قزوین به زبان آورد. این مرد 37 ساله صبح دیروز برای رازگشایی از قتل 5 زن میانسال پای میز محاکمه قرار گرفت و به همه جنایات خود اعتراف کرد. ساعت 10 صبح دیروز وقتی ماموران حفاظت زندان مرکزی قزوین، مرد بلندقدی را دستبند به دست وارد سالن اجتماعات دادگاه کیفری استان کردند، جلسه محاکمه قاتل سریالی 5 زن میانسال به ریاست قاضی ناصری - رئیس شعبه دوم دادگاه کیفری قزوین - و 4مستشار دادگاه شروع شد.

این مرد متهم است که قربانیان خود را سوار بر یک مینی بوس سبزرنگ کرده و پس از کشتن آنها، طلاها و اموالشان را به سرقت برده است. در ابتدای جلسه دادگاه، قاضی لشکری، نماینده دادستان قزوین به بیان کیفرخواستی پرداخت که براساس آن، مهدی 37 ساله، متهم به قتل عمدی 5 زن و سرقت اموال آنها بود.

 


 

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۲۷ و ساعت |
شهردار نايين از راه اندازي موزهاي خصوصي در نايين خبر داد.

 موزه نايين 

حسن بهشتي فر :با توجه به ارزش وجايگاه آموزش وپژوهش موزه ها در سطح جامعه از شهروندان ونهاد هاي دولتي در خواست راه اندازي موزه هاي خصوصي با روش هاي علمي وفني جاري در سازمان ميراث فرهنگي ُصنايع دستي وگردشگري گرديد.

در ادامه از همکاري همه جانبه شهرداري پيرامون سرمايه گذاري بخش خصوصي در تمامي زمينه ها خبرداد وافزود : بنده به زعم خويش دست تمامي سرمايه گذاران داخلي وخارجي را به جهت سرمايه گذاري وبه تبع آن ايجاد اشتغال براي جوانان را به گرمي مي فشارم .

وي از مالکان ودارندگان اموال فرهنگي ُتاريخي جهت راه اندازي موزها  در شهرستان دعوت کرد.

ادامه مطلب

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۲۷ و ساعت |

تحصیل در مجارستان ، تحصیل در انگلستان ، تحصیل در مالزی

 

  با هدف اعتلاي دانش و مهارت شما
 با قريب به دو دهه تجربه موفق
 نماينده رسمي دانشگاهها و کالجهاي معتبر اروپايي
 ديپلم به فوق ليسانس
 فوق ديپلم به فوق ليسانس
 انجام سريع عمليات اعزام       2 ماه
 انتقال حین تحصیل به دانشگاههای معتبر خارجی
 فراگيري کامل و سریع زبان در داخل و خارج کشور

متن كامل آگهي

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۲۲ و ساعت |
مسئول اجرايي مسابقات جام رمضان 89 نايين گفت: با پايان اين مسابقات

227 گل در مجموع 45 بازي در مسابقات فوتسال رمضان 89 نايين به ثمر رسيد.


 

مسابقات جام رمضانعليرضا محبي‌فر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نايين اظهار داشت: مسابقات فوتسال جام رمضان 89 نايين امسال با شركت 17 تيم از اواسط ماه مبارك رمضان در رده سني بزرگسالان آغاز شد.
وي با اشاره به قرار گرفتن تيم‌ها در مرحله اول در چهار گروه ادامه داد: اين مسابقات يك ساعت بعد از افطار، با برگزاري ميانگين چهار مسابقه در هر شب، در سالن امام علي(ع) نايين ادامه يافت كه در مرحله اول از هر گروه دو تيم به مرحله بعد صعود كردند.

ادامه مطلب

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۲۲ و ساعت |

فرمانده انتظامي نايين از كشف بيش از 68 كيلوگرم كراك در نایین خبر داد. 


 

كشف  68 كيلو كراك در نايينبه گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني پليس، محمدعلي يوسلياني اظهار داشت: طي بازرسي از دو خودرو توسط ماموران پاسگاه انتظامي منطقه چوپانان فرماندهي انتظامي شهرستان نايين استان اصفهان، مقدار 68 كيلو و 950 گرم كراك كشف و ضبط شد.
وي با بيان اينكه ماموران حوزه انتظامي چوپانان در عمليات ايست و بازرسي موفق به كشف اين مقدار مواد مخدر از نوع كراك شده‌اند، عنوان داشت: ماموران پاسگاه انتظامي چوپانان در زمان كنترل خودروهاي عبوري، به يك دستگاه خودروي سواري پژو كه از زاهدان عازم مشهد بود مشكوك شدند و در بازرسي دقيق از اين خودروي سواري، مقدار 36 كيلو و 50 گرم مواد مخدر از نوع كراك را كشف و ضبط كردند.

ادامه مطلب

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۲۰ و ساعت |

کمپينگ انارک در شهرستان نايين توسط معاونت سرمايه‌گذاري و طرح‌هاي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان به بهره‌برداري رسيد .

 

 کپینگ انارک-اردوگاه انارک 
 معاون سرمايه‌گذاري و طرح‌هاي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: اين کمپينگ با دارا بودن مساحتي در حدود 20 هزار مترمربع يکي از بزرگترين کمپينگ‌هاي شهرستان نايين است .
 
 احمدرضا مولايي افزود: اين کمپينگ با حجم سرمايه گذاري در حدود 500 ميليون تومان در بهار 89 با حضور مسئولان شهرستان به بهره برداري رسيد .

 

ادامه مطلب

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۲۰ و ساعت |
مجموعه اقامتگاه‌هاي سنتي در نايين توسط شرکت عمران و مسکن سازان
در حال احداث است .

 

 


اقامت گاه سنتی نایین
معاون سرمايه‌گذاري و طرح‌هاي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري  استان اصفهان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: حجم سرمايه گذاري در اين پروژه درحدود دو ميليارد و 500 ميليون تومان است .

احمدرضا مولايي افزود: اين پروژه داراي 60 اتاق اقامتي و مجموعه پذيرايي زيبا است و در نيمه اول سال 1390 به بهره برداري خواهد رسيد.
 

ادامه مطلب

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۲۰ و ساعت |

رئيس جمهور از انتقال منشور كوروش از انگليس به ايران پس از گذشت 40 سال خبر داد.


 

منشور «كوروش»منشور كوروش كه تاكنون در موزه بريتانيا نگهداري مي‌شد صبح امروز وارد كشور شده است.

وي در ادامه افزود: خوشبختانه با پيگيري‌هاي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري منشور كوروش در ساعت 4:25 دقيقه صبح امروز با تدابير امنيتي ويژه از فرودگاه امام خميني(ره) وارد كشور شد.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري تاكيد كرد: منشور كوروش براي مدت 4 ماه در ايران حضور خواهد داشت كه آخرين باري كه اين منشور از موزه بريتانيا براي نمايش به ايران وارد شده بود تنها 10 روز به نمايش گذاشته شد.


 

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۱۹ و ساعت |
با صعود چهار تيم مدعي، مرحله گروهي مسابقات فوتسال رمضان شهرستان نايين به پايان رسيد.
 
 
 مسابقات فوتسال رمضانمسئول اجرايي مسابقات جام رمضان شهرستان نايين امروز در گفت‌وگو با خبرنگار
فارس در نايين، گفت: مرحله گروهي مسابقات فوتسال جام رمضان ۸۹ نايين امسال از اوايل ماه مبارك رمضان در رده سني بزرگسالان آغاز شد.
عليرضا محبي‌فر اظهار داشت: اين مسابقات هر شب يك ساعت بعد از افطار در سالن امام علي (ع) نايين و با برگزاري ميانگين چهار مسابقه در هر شب ادامه يافت كه در آن ۱۷تيم در چهار گروه به رقابت پرداختند و از هر گروه دو تيم به مرحله بعد صعود كرد.

ادامه مطلب

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۱۸ و ساعت |
 تصاویر خودروي رولز رويس شاه مخلوع

عکس ماشین شاه مخلوع-u;s lhadk ahi log,u hdvhk


 

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۱۸ و ساعت |

 

مراسم اختتاميه طرح هجرت 3 شهرستان نايين در محل ناحيه مقاومت بسيج سپاه نايين، همراه با ضيافت افطاري برگزار شد.


 طرح هجرت

 فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه نايين يك‌شنبه شب در مراسم اختتاميه طرح هجرت 3 شهرستان نايين در محل سالن اجتماعات ناحيه مقاومت بسيج سپاه نايين اظهار داشت: در اين طرح بيش از ۵۵۶ نفر روز در بخش طرح هجرت دانش آموزي كار انجام گرفته است.
سرهنگ محمد صفري ادامه داد: بازسازي مدرسه شهيد هيئتيان نايين و بازسازي ميزهاي دانش‌آموزي، تحرير و آموزگار در سطح آموزش و پرورش شهرستان نايين از جمله فعاليت‌هاي طرح هجرت 3 بوده است.


 

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۱۷ و ساعت |

مدير مجموعه تاريخي نياوران از كشف يك كيف حاوي اسناد محرمانه متعلق به شاه مخلوع در صندوق عقب خودروي رولز رويس وي خبر داد.


 کشف کیف شاه مخلوع

عليرضا مقيمي در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره كشف كيف شاه مخلوع در صندوق عقب خودروي شخصي وي گفت: صندوق عقب خودروي "رولز رويس " شاه مخلوع كه در انبار مجموعه نگهداري مي‌شد پس از گذشت بيش از 30 سال از انقلاب اسلامي به تازگي باز شده است كه يك كيف چرمي متعلق به محمد رضا پهلوي در آن وجود دارد.


 

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۱۵ و ساعت |
THE SECRET

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۱۴ و ساعت |

مسئول ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري نايين گفت: حمام تاريخي

نوآباد، يكي از قديمي‌ترين حمام‌هاي تاريخي اين شهرستان در حال مرمت است.


 

حمام نوگنبد نایین محمود مدنيان، بعد از ظهر امروز در بازديد از پروژه مرمت حمام قديمي محله نوآباد نايين اظهار داشت: يكي از قديمي‌ترين حمام‌هاي تاريخي شهر نايين، حمام تاريخي نوآباد است كه اين بناي تاريخي در محله نوآباد و با كمي فاصله در مجاورت ميدانچه اين محله قرار دارد.
وي ادامه داد: اين بناي تاريخي از مهم‌ترين و بزرگترين حمام‌هاي تاريخي شهر نايين محسوب شده و احتمالاً متعلق به دوره صفويه است.

ادامه مطلب

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۱۴ و ساعت |

رئيس اداره راه و ترابري شهرستان نايين گفت: به منظور رفع نقاط پرحادثه

راه‌هاي مواصلاتي شهرستان نايين حدود 3 ميليارد ريال هزينه شده است. 

نقاط پرحادثه جاده‌هاي نايين هوشنگ طائي بعد از ظهر امروز در بازديد از روند اجراي برخي از پروژه‌هاي راهداري شهرستان در ارتباط با اصلاح نقاط پر حادثه راه‌هاي مواصلاتي شهرستان نايين اظهار داشت: سالانه در حوادث جاده‌اي كشور، بيش از 75 درصد عوامل انساني و حدود 25 درصد عوامل خودرويي و جاده‌اي دخيل است.
وي ادامه داد: در شهرستان نايين نيز در ورودي باند برگشت اصفهان به نايين به دليل عدم رعايت سرعت مطمئن توسط رانندگان، خواب آلودگي، شيب جاده و موارد ديگر، شاهد خسارات و حوادث ناگواري بوديم كه از جمله در آخرين حادثه، يك نفر با وارد كردن خسارت زياد به ميدان ورودي شهر، به طرز ناگواري جان باخت.

ادامه مطلب

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۱۴ و ساعت |

مسئول نمايندگي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان

نايين گفت: 150 نفر در يك ساله گذشته در مركز آموزش صنايع دستي و هنرهاي سنتي نايين آموزش ديده و گواهينامه مهارتي دريافت كرده‌اند.


 

آموزش صنايع دستي نايين محمود مدنيان ظهر امروز در بازديد از كلاس‌هاي صنايع دستي و هنرهاي سنتي ميراث اظهار داشت: در يك سال اخير بيش از 150 نفر در 4 دوره به صورت رايگان در مركز آموزش صنايع دستي و هنرهاي سنتي اين اداره آموزش ديده‌اند.
وي ادامه داد: اين افراد پس از پايان دوره‌هاي مذكور، گواهينامه مهارتي از اداره‌كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان دريافت كردند.

ادامه مطلب

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۱۴ و ساعت |

دانلود قدرتمندترین مرورگر دنیا Mozilla Firefox 3.6.8

 

 Download Mozilla Firefox 3.6.8

 

همه کاربران حرفه ای و حتی کاربران تازه کار اینترنت مرورگر معروف و پرطرفدار موزیلا فایرفاکس را می شناسند . این مرورگر فوق العاده و سریع از همه جهات از دیگر مرورگرها پیشی گرفته است و در همین چند ماه پیش رکورد ۱۰۰ میلیون دانلود را زد . ولی هم اکنون مرورگر اینترنت اکسپلورر به دلیل اینکه همیشه کاربران مبتدی از حرفه ای ها بیشتر هستند ، از نظر کاربر از فایرفاکس قدرتمند جلوتر است . فایرفاکس امنیت کامل را برای یک کاربر به ارمغان می آورد و این شرکت همیشه در تولید یک مرورگر امن،سریع و قدرتمند در تلاش بوده است .


برچسب‌ها: دانلود, قدرتمندترین مرورگر دنیا, Mozilla Firefox 3, 6, 8, جدیدترین نسخه
 

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۱۳ و ساعت |

مسئول ستاد بازسازي عتبات عاليات استان اصفهان از بافت فرش 100 متري براي حرم امام حسين (ع) به دست روستاييان شهرستان نايين خبر داد.


 

فرش 100 متري براي حرم امام حسين(ع)علي حيدري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: يك قطعه فرش 100 متري، بافته شده توسط روستاييان اطراف شهرستان نايين، روز قدس در ميدان امام (ره)اصفهان رونمايي مي‌شود.
ويبا اشاره به اينكه اين قطعه فرش زمينه‌اي زرشكي دارد، اظهار داشت: حاشيه اين فرش بژ و نقشه آن لچك و ترنج شاه عباسي است و پشم، ابريشم، نخ و پنبه، مواد مصرفي در اين فرش هستند.

ادامه مطلب

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۱۱ و ساعت |

ابوالقاسم فردوسي حماسه‌سراي بزرگ ايراني در پاسخ به مظالم سلطان محمود غزنوي در سروده‌اي فضايل اميرالمؤمنين را به او يادآوري كرده است.


 

 فضايل علي(ع) در اشعار فردوسيبه گزارش خبرگزاري فارس، ابوالقاسم فردوسي حماسه‌سراي بزرگ ايراني در پاسخ به مظالم سلطان محمود غزنوي در سروده‌اي فضايل اميرالمؤمنين را به او يادآوري كرده است:

ايا شاه محمود كشور گشاي
ز كس گر نترسي بترس از خداي

ادامه مطلب

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۱۰ و ساعت |

در راستاي برگزاري هر چه باشكوه‌تر راهپيمايي روز قدس، مسير راهپيمايي اين مراسم در شهر نايين مشخص شد.


 

 راهپيمايي روز قدس در نايين به گزارش خبرگزاري فارس از نايين، فرماندار نايين صبح امروز در جلسه هماهنگي و برنامه‌ريزي راهپيمايي روز جهاني قدس شهرستان نايين با اشاره به شمه‌اي پيرامون چگونگي شكل‌گيري و تاريخچه تاسيس رژيم غاصب صهيونيستي اظهار داشت: اگرچه با مراجعه به تاريخ ملاحظه مي‌شود كه از زمان تاسيس اين رژيم مدت زيادي نمي‌گذرد، ولي نبايستي از اين حقيقت غافل بود كه وجود لابي‌هاي صهيونيستي در كشورهاي مختلف و حمايت‌هاي دولت‌هاي غربي از آن موجب رشد و نمو اين غده سرطاني و تشكيل دولت اسرائيل شد.

ادامه مطلب

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۱۰ و ساعت |
تلاقي ليالي قدر با ايام شهادت حضرت علي (ع) كه تمام وجودش در ايمان به خدا خلاصه مي‌شد، فرصت مغتنمي است كه در آن براي عبادت و شب زنده‌داري از مناجات آن مرد خدا بهره بريم.
 

 شهادت حضرت علي (ع) حضرت امير (ع) به عنوان بزرگ‌ترين عارف و عاشق به ذات اقدس الهي بعد از پيامبر بزرگوار اسلام (ص)، مناجاتي عاشقانه در وصف بندگي به خداي تعالي دارد كه زينت‌بخش لحظات خلوت عارفان در وقت عاشقي است.
تلاقي ليالي قدر با ايام شهادت حضرت علي (ع) كه تمام وجودش در ايمان به خدا خلاصه مي‌شد، فرصت مغتنمي است كه در آن براي عبادت و شب زنده‌داري از مناجات آن مرد خدا بهره بريم و از اين فرصت استفاده كرده و با انتشار اين مناجات، نگاهي دگربار به اين مناجات مي‌اندازيم؛  

ادامه مطلب

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۱۰ و ساعت |
سرپرست كميته امداد امام خميني (ره) نايين گفت: 63 مورد تعميرات كلي احداث مسكن و خريد مسكن شهري، توسط كميته امداد امام خميني (ره) نايين در سال 88 صورت گرفته است.

 

احداث 63 واحد مسكوني حسين نصيريان يك‌شنبه شب در مراسم افتتاح نمادين يك باب منزل مسكوني محرومين در شهر بافران اظهار داشت: اين منزل مسكوني خريداري شده با اعتباري بالغ بر 60 ميليون ريال در 90 متر زيربنا و در زميني به مساحت 250 متر احداث و مرمت شده است.
وي ادامه داد: به طور كلي در سال 88، حدود 63 مورد تعميرات كلي احداث مسكن و خريد مسكن شهري توسط كميته امداد امام خميني (ره) نايين صورت گرفته كه در مجموع حدود 949 ميليون ريال در زمينه عمران و ساختمان از اعتبارات سفر رياست جمهوري و اعتبارات امداد براي محرومين هزينه شده است.

ادامه مطلب

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۰۹ و ساعت |
مدير جهاد كشاورزي شهرستان نايين گفت: همزمان با هفته دولت، 5 هزار و 900 متر كانال آبياري عمومي در سطح شهرستان نايين به بهره‌برداري رسيد.

 

 5900 متر كانال آبيارياحمدرضا باقريان صبح امروز در مراسم افتتاح نمادين كانال آبياري روستاي علي‌آباد نايين اظهار داشت: در هفته دولت و در سال همت مضاعف و كار مضاعف، از سال 88 و ابتداي سال 89 با پيگيري مسئولان شهرستان، نماينده شهرستان و فرماندار بيش از 11 ميليارد ريال اعتبار در پروژه‌هاي آب و خاك بخش كشاورزي شهرستان نايين هزينه شده است.
وي ادامه داد: اين پروژه‌هاي آب و خاك شامل بازسازي و مرمت قنوات 60 رشته با اعتبار 8.5 ميليارد ريال، احداث 5 هزار و 900 متر كانال آبياري عمومي، ساخت شش باب استخر ذخيره آب، احداث جاده‌هاي دسترسي و لوله‌گذاري باغات بوده است.

ادامه مطلب

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۸۹/۰۶/۰۹ و ساعت |