ایران شناسی و ایران گردی
پورتال فرهنگی نایین
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی نایین
تبلیغات
عكس بازار , عكس روز

دستگيري تروريست‌هاي پشت صحنه ناآرامي‌هاي سوريه

 مقامات سوري از دستگيري اعضاي يك گروه تروريستي كه قصد داشته‌اند با اقدامات خرابكارانه خود اين كشور را به ناآرامي بكشانند، خبر دادند.


 دستگيري تروريست‌ها

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري شبكه "پرس تي‎وي " به گفته مقامات سوريه، سازمان‌هاي خارجي با ارائه كمك‌‌هاي مالي و نظامي به اين گروه، براي ايجاد ناآرامي در اين كشور تلاش مي‌كردند.

"انس الكنج "، رئيس اين گروه تروريستي اعتراف كرده است كه از اين سازمان‌هاي خارجي براي "تحريك مردم به برگزاري تظاهرات به‌ويژه مقابل مسجد اموي در شهر دمشق، پايتخت سوريه، و در شهرهاي درعا، لازقيه و بانياس " دستوراتي دريافت كرده است.

الكنج مي‌گويد، دستور داشته است تا از مهمات جنگي استفاده كند و روي معترضان آتش بگشايد.

وي هدف از اين اقدام را متشنج نشان‌دادن فضاي كشور دانسته و گفته است سعي داشته‌اند به مردم بقبولانند كه نيروهاي امنيتي به معترضان شليك كرده‌اند.

به گفته الكنج گروه‌هاي ديگري نيز در اين كشور به اقدامات مشابهي دست زده‌اند.

اعضاي ‌ديگر اين گروه نيز در اعترافات خود گفته‌اند كه تسليحات مختلفي در اختيارشان قرار گرفته بوده و براي استفاده از اين تسليحات آموزش نيز ديده‌اند.

مقادير بي‌شماري تجهيزات نظامي از جمله اسلحه، نارنجك دستي و تفنگ‌هاي خودكار از اين گروه ضبط شده است.

سوريه از اواسط ماه مارس 2011 ميلادي (اسفند 1389) شاهد اعتراضاتي بوده است كه به خشونت گراييده و در جريان آن عده‌اي كشته شده‌اند.

دمشق هرگونه اتهام درباره تيراندازي نيروهاي امنيتي به سوي معترضان را رد و تاكيد كرده است اين نيروها دستور اكيد داشته‌اند به هيچ وجه به غيرنظاميان شليك نكنند.
 

ادامه خبر

+ نوشته شده توسط مسعود نيك نام در ۹۰/۰۱/۲۶ و ساعت |